A magyar nyelv és irodalom katedra II. félévi tevékenysége

A 2015-16-os tanév második féléve eredményesnek bizonyult a magyar nyelv és irodalom katedra számára. Ezt az időszakot számos verseny, megmérettetési lehetőség jellemzi diákok és tanáraik számára egyaránt.

Februárban és márciusban kerültek megrendezésre a Mikes Kelemen magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny helyi, illetve megyei szakaszai. A magyar irodalom iránt elkötelezettséget érző diákjaink a következőképpen szerepeltek: Berkeczi Alíz megyei dicséretben részesült, felkészítő tanára Marc Bodor Éva. Kovács Eszter VI. C osztályos tanuló megyei III. díjat mondhat magáénak, felkészítő tanára Tárkányi Erika tanárnő. A VII. évfolyamon Orbán Emese megyei III. díjas lett, míg Lupescu Kata Zsófia dicséretben részesült, mindketten Zágoni Melinda tanárnő tanítványai. Lupea Amália tanárnő tanítványai Ambrus Anna VIII. osztályos diákunk megyei III. helyezést ért el, míg Dulf Evelin megyei dicséretben részesült. A IX. évfolyamot Zágoni Melinda tanárnő tanítványai képviselték eredményesen: Babtan Varga Teodóra megyei I. díjas lett, ugyanezen tantárgyverseny országos szakaszán RMPSz különdíjban részesült. Virág Tímea szintén IX. Osztályos tanuló megyei dicséretet ért el (felkészítő tanára Zágoni Melinda). A X. osztályosok évfolyamán Szőke Balázs megyei dicséretet ért el, felkészítő tanára Tulogdi Mónika.

Március 10-én került megrendezésre Szekszárdon a rangos Garay János Gimnáziumban Az én Pannóniám elnevezésű vers- és prózamondó verseny, amelyre az Kárpát-medencéből érkeztek versenyzők. Ezen a színvonalas megmérettetésen a Báthory István Elméleti Líceumot Mostis Balázs (XII.B) képviselte eredményesen, III.helyezést ért el, bronzoklevélben részesült, felkészítő tanára Zágoni Melinda volt.
Szintén márciusban zajlott le Kolozsvárott az országos Aranka György Nyelv- és Beszédművelő verseny, melyen Bács Tímea dicséretben részesült a Versben bujdosó kategóriában, felkészítője Lupea Amália tanárnő volt.

Varga Péter X. osztályos tanulónk az Atlantisz harangoz nevű országos szavalóversenyen dicséretben részesült, felkészítője Tulogdi Mónika tanárnő volt.

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei szakaszán iskolánk V-VIII. osztályos diákjai a következőképpen szerepeltek: Marc Bodor Éva tanárnő tanítványa Kun Péter (V.C) II. díjban, Pásztor Szőke Janka (V.B) Tulogdi Mónika tanárnő diákja dicséretben részesült, Jakab Gyík Sarolta III. díjas lett, felkészítője Lupea Amália volt.

A magyar nyelv és irodalom katedra tagjai egyaránt kivették részüket a Báthory-napok szervezéséből. Az iskolanapok megnyitóján (április 18-án) a színjátszó csoport tagjai sikerrel adták elő Dürrenmatt A fizikusok című drámáját (szereplők: Bács Tímea, Román Sarolta, Nagy Norbert, Török Szabolcs, Lőrincz Zsolt, Mostis Balázs, Varga Péter, Soós Ádám, Szőke Balázs, rendezők: Darvay Botond, Zágoni Melinda tanárnő). A Báthory-napok záróműsorát Tulogdi Mónika és Lupea Amália tanárnők rendezték meg Weöres költői játékai címmel.

A katedra tagjai rendszeres tételírók iskolánk belső próbavizsgáin (érettségi és VIII.-os felvételi), megyei tantárgyversenyein, ugyanakkor mindannyian tagjai a fent említett versenyek javítóbizottságainak. A versenyekre való felkészítésen kívül a katedratagok előkészítőket tartanak heti rendszerességgel iskolánk végzős évfolyamai számára.