IV. Erdélyi Magyar Matematikaverseny, V-VIII. osztály

2016. április 1-3. között a temesvári Bartók Béla Elméleti Líceumban került megrendezésre a IV. Erdélyi Magyar Matematikaverseny az V-VIII. osztályos diákok számára.
A versenyen összesen 126 általános iskolás tanuló vett részt az ország 17 megyéjéből. Iskolánkat a 11 tagú kolozs megyei csapatban Bonta Renáta Britta 6.C, Csete Annamária 6.B, Bíró Mátyás 7.A és Pulbere Dávid 8.C osztályos tanulók képviselték.
A pénteki megérkezés és szállásfoglalás után, szombat délelőtt minden évfolyam négyórás írásbeli fordulón vett részt, melyet délután városnézés, este pedig a Tehetséglabirintus elnevezésű ügyességi játék, majd táncház követett. A verseny díjkiosztó ünnepélyére vasárnap délelőtt került sor, amelyen iskolánk két diákja is értékes díjakban részesült.

Bonta Renáta Britta, 6.C – EMMV 3. díj és minisztériumi dicséret, tanára: Nagy Örs
Pulbere Dávid, 8.C – EMMV 3. díj, minisztériumi dicséret, tanára: Vincze Ágnes

Mivel a verseny a májusban zajló nemzetközi forduló válogatóversenye is egyben, a két díjazott diák továbbjutott a május 13-15. között Kecskeméten megrendezésre kerülő általános iskolások III. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyére.

Gratulálunk a szép eredményekhez!


csoport2

csoportBathory