XXV. Erdélyi Magyar Matematikaverseny

2015. február 26. és március 1. között a besztercei Andrei Mureșanu Nemzeti Kollégiumban került megrendezésre a XXV. Erdélyi Magyar Matematikaverseny, amelyen összesen 77 általános iskolás és 136 középiskolás tanuló vett részt az ország 17 megyéjéből. Iskolánkat a 16 tagú kolozs megyei csapatban Bonta Renáta Britta (5.C), Pulbere Dávid (7.C), Fazakas Borbála (8.C), Szőcs Orsolya (9.B), Uivári Melinda (10.B), Füstös Ágnes és Gábor Csaba (11.B), valamint Farkas Eszter és Nagy Lilla (12.B) osztályos tanulók képviselték.

A líceumi diákok kétfordulós megmérettetését idén először együtt szervezték az 5-8. osztályos tanulók III. országos magyar matematikaversenyével. A verseny mindkét korosztály számára az áprilisban zajló nemzetközi fordulók válogatóversenye is egyben.

Az első versenynap délelőttjén minden évfolyam négyórás írásbeli fordulón vett részt, melyet délután város- illetve múzeumlátogatás követett. Amíg az 5-8. osztályosok Beszterce stílusosan felújított szász belvárosával ismerkedtek meg, a nagyok a Megyei Múzeum gazdag szépművészeti, történelmi és néprajzi tárlatát tekinthették meg. Szombaton a 9-12. osztályosok versenyének háromórás 2. fordulója alatt a kicsik Beszterce környékbeli román kori illetve gótikus templomokat látogattak meg.

A háromnapos verseny díjkiosztó ünnepélyére vasárnap került sor, amelyen iskolánk diákjai is értékes díjakban részesültek:

  Bonta Renáta Britta, 5.C – EMMV 2. díj és minisztériumi 3. díj, tanára: Nagy Örs
  Pulbere Dávid,7.C – EMMV 3. díj, minisztériumi dicséret, tanára: Vincze Ágnes
  Fazakas Borbála, 8.C – EMMV 3. díj, minisztériumi dicséret, tanára: Szilágyi Judit
  Szőcs Orsolya, 9.B – EMMV 3.díj, tanára: Szilágyi Judit
  Füstös Ágnes, 11.B – EMMV 2. díj, minisztériumi dicséret, tanára: Nagy Örs
  Gábor Csaba, 11.B – EMMV 3. díj, minisztériumi dicséret, tanára: Nagy Örs

Bonta Renáta, Pulbere Dávid és Fazakas Borbála továbbjutottak az április 30. és május 3. között Nagyváradon megrendezésre kerülő általános iskolások II. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyére, míg Szőcs Orsolya, Füstös Ágnes és Gábor Csaba április 8-12. között Szabadkán a XXIV. Nemzetközi Magyar Matematikaversenyen képviseli az iskolát.

Gratulálunk a szép eredményekért!