Matematikatábor Szentegyházán

Az Erdélyi Tehetségsegítő Tanács matematikai kompetenciák erősítését szolgáló tehetséggondozó programjának keretén belül 2018. június 25. és 29. között tartjuk a tanévzáró matematikatáborunkat. A táborban kiemelkedően tehetséges diákok vesznek részt, akik a tanév ideje alatt részt vettek az ETT kihelyezett szakköri tevékenységein (a bejegyzés borítóképe a tanév során készült Sepsiszentgyörgyön, a Székely Mikó Kollégiumban, ahol Kovászna megye 4 településéről gyűltek össze az érdeklődő diákok a kihelyezett szakkörre).

A tematikus tevékenységeket dr. Lukács Andor egyetemi tanársegéd, dr. Szilágyi Zsolt egyetemi tanársegéd, dr. András Szilárd egyetemi docens (a BBTE Magyar Matematika és Informatika Intézetének oktatói), Ugron Szabolcs (a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium tanára), valamint Kajántó Sándor (BBTE, számítógépes matematika mesteri) tartják.

A BBTE matematikai didaktika szak I. éves hallgatói közül néhányan (Tóth Emőke, Abos Barbara, Vaszi Szimonetta, Mihály Kinga, Katona Boglárka, Székely Renáta) különböző nemzetközi versenyeken adott feladatokat mutatnak be. A tábor szakmai koordinátora dr. András Szilárd egyetemi docens. A tanév közben tartott foglalkozások egy részének tananyagát könyv formájában is sikerült megjelentetni (András Szilárd, Cseh Tünde, Kajántó Sándor: Matematika szakköri feladatok a XI. osztály számára. Státus Kiadó, Csíkszereda, 2018).

Tábori program
Szentegyháza, 2018. június 25–29.
2018. június 25., hétfő
13:00 – Ebéd
15:00–17:00 – András Szilárd: Modellezési feladatok (IX–XI. osztály)
17:00–19:00 – Szilágyi Zsolt: Kombinatorikus geometria (IX. osztály)
András Szilárd: Modellezési feladatok (X–XI. osztály)
19:30 – Vacsora

2018. június 26., kedd
08:00 – Reggeli
09:00–11:00 – Szilágyi Zsolt: Kombinatorikus geometria (IX–XI. osztály)
11:00–13:00 – Tóth Emőke: NMC (Nordic Mathematical Contest)
Mihály Kinga: WMC (World Mathematics Championship)
13:00 – Ebéd
17:00–19:00 – Kajántó Sándor: Valószínűségszámítási feladatok (IX. osztály)
Szilágyi Zsolt: Kombinatorikus geometria (X–XI. osztály)
19:30 – Vacsora

2018. június 27., szerda
08:00 – Reggeli
09:00–11:00 – Ugron Szabolcs: Egyenlőtlenségek
11:00–13:00 – Katona Boglárka: Tournament of Towns
Székely Renáta: Baltic Way Contest
13:00 – Ebéd
17:00–19:00 – Lukács Andor: Geometriai transzformációk (IX. osztály)
András Szilárd: Néhány síkgeometriai feladat térbeli megfelelője (X-XI. osztály)
19:30 – Vacsora

2018. június 28., csütörtök
08:00 – Reggeli
09:00–11:00 – András Szilárd: Generátorfüggvények és exponenciális generátorfüggvények (XI. osztály)
Lukács Andor: Geometriai transzformációk (IX–X. osztály)
11:00–13:00 – Abos Barbara: Mediterranean Mathematical Olympiad
Vaszi Szimonetta: Art of Problem Solving
13:00 – Ebéd
17:00–19:00 – Lukács Andor: Modellezési feladatok (IX–XI. osztály)
19:30 – Vacsora

2018. június 29., péntek
08:00 – Reggeli
09:00–13:00 – Csapatverseny
13:00 – Ebéd
14:00 – Szabadprogram, hazautazás


A tevékenység a Nemzeti Tehetség Program NTP-MTTD-17-0108 kódszámú pályázatának támogatásával zajlik (utazás, szállás, étkezés, tevékenységek). A pályázatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő hirdette meg.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.