Díjeső az általános iskolások Bolyai csapatversenyének megyei fordulóján

Október 27-én, péntek délután 15 órától a János Zsigmond Unitárius Kollégium díszterme adott otthont az idei
3-8. osztályos Bolyai Csapatverseny díjkiosztójának. A kulturális műsorral egybekötött díjazáson iskolánk 33 nevezett
csapatából összesen 15 csapat szerepelt a versenyző hat évfolyam valamelyikének legjobb hatja között, amiért
jutalomban részesült. A 3. osztályos Logikukacok (Bíró Andor, Kovács Gergő, Márton Ágnes, Ruff Brigitta; felkészítők
Sălăjan Mária tanítónő és Kürthy Katalin tanárnő) valamint a 6. osztályos Gyempák csapata (Puskás Csaba, Urkán
Dávid, Györkös Áron, Mezei Hunor; felkészítő tanár Nagy Örs) évfolyamaik legjobbjaiként továbbjutottak a november
18-án Budapesten megrendezésre kerülő országos fordulóra.

Gratulálunk a díjazott csapatok diákjainak, ugyanakkor eredményes felkészülést és sok sikert kívánunk a
továbbjutottaknak!
A matematika munkaközösség

A díjazott csapatok listája:
3. osztály (felkészítők Sălăjan Mária, Török Emese, Bartha Magda, Kürthy Katalin)
Logikukacok: Bíró Andor, Kovács Gergő, Márton Ágnes, Ruff Brigitta – I. hely – döntős
Csodacsapat: Bibza Boldizsár, Jakabffy Domokos, Sikó-Barabási Örs Sándor, Szászkay Miklós – IV. hely
Számkatonák: Jakab Eszter Boglárka, Koós Noémi Evelin, Néda Dávid, Szabados-Erős Rózsa – V. hely

4. osztály (felkészítők Szabó Éva, Kiss Enikő, Tóth Márta, Kürthy Katalin)
Csupakupa (Ruzsa Csanád, Szántó Ábel, Szikszai Balázs, Weisz Fruzsina – II. hely
Nobel-díjasok (Sebestyén Gergő, Dosa Vivien, Hunyadi Gellért, Rancea Krisztina – V. hely

5. osztály (felkészítők Szász Julianna és Pál Szabó Ágnes)
Matekpro: Fülöp Péter Attila, Bakos Norbert László, Molnár Máté, Albert Mátyás – III. hely
3+1: Koós Dávid, Veress Mátyás, Vincze Attila Szilárd, Szabó Orsolya – VI. hely

6. osztály (felkészítők Nagy Örs és Sebestyén Árpád)
Gyempák: Puskás Csaba, Urkán Dávid, Györkös Áron, Mezei Hunor – I. hely – döntős
Bolyai-sokk: Zágoni Mátyás, Pap Fruzsina, Veres Róbert, Dulf Dávid – II. hely
Unikornisok: Bereschi Erzsébet Izabella, Koós Zsuzsanna, Kovács Vivien, Venczel Ingrid Noémi – II. hely
Kockák: Ciotlăuș Erik, Kovács Ádám, Palkó-Kondrat Ádám, Stigas Georgios – V. hely

7. osztály (felkészítők Sebestyén Árpád és Vincze Ágnes)
Alzebra (Berkeczi Aliz, Gombos Brigitta Anett, Pető Ágnes, Kolumbán Zsolt – II. hely
Zsenik (Pászkány Tímea, Ambrus Réka, Rápolti Eszter, Kovács Panna – VI. hely

8. osztály (felkészítők Nagy Örs és Sebestyén Árpád)
Vegyes négyes: Bonta Renáta Britta, Csete Annamária, Adorjáni Tomaj, Mezei Dániel – II. hely
Csillámkecske: Albert Nagy Brigitta, Haibuc Kitty, Vajas Anett Renáta, Nagy Zsófia Alexandra – IV. hely