Báthory Emlékverseny

BEAVATÓ ÜNNEPSÉG A IX. OSZTÁLYOKNAK (2017. szeptember 27)

A „Csillámlámák” csapatának rögtönzött fogalmazása az iskola reklámzására vonatkozóan:

– Szétzúzta Magyarországot a török és hatalmas az adója? Nincs pénze puccos külföldi oktatásra? Nem most jött el az ideje, hogy áttérjen református hitre! Jezsuita egyetem nyílt Kolozsváron! Egy tucat lengyel jezsuitát hívtunk meg tanárnak, a legkülönbeket! Önökben is megvan az esély, hogy bölcsészek, a pap lét lekötése nélkül teológusok legyenek. Ragadja meg a lehetőséget! Most, mert később talán leég az iskola, vagy elűldözik a jezsuitákat! Most még 60 000 könyvet számláló könyvtára van, konviktus, szeminárium és gyógyszertár! A diákjaink makkegészségesek, szívják magukba a tudást! És fűves az udvar! Nincs térdhorzsolás többé! Az okos diákjaink tudományukkal kiűzték a pestist, megmentve egész Erdélyországot! Jőjjenek és tanuljanak és lépcsőzzenek fel a kakasülőre a matinfóhoz. Bennük is meg van a BÁTORSÁG! És a lépcsők! A 21. században is zengik rajta a iskolahímnuszt. –

(Barabás Bíborka, Bugár Anna, Kovács Kata, Lőrinczi Réka, Lupescu Kata, Orbán Emese)

Fényképek megtekinthetők iskolánk facebook oldalán (itt).